10 miejsc, w których pokonasz bałagan dzięki StoreWALLTM 

Studio Garaż+

Jak uporządkować dom? Jak zdobyć cenną przestrzeń do życia?

Pewnego razu zgłosiło się do nas małżeństwo z piątką dzieci, z których najmłodsze dorosły już do posiadania własnych pokojów. Rodzina stanęła przed wyborem: kupić większy dom, czy przeorganizować obecny tak, aby można było urządzić dwa dodatkowe pokoje na strychu? Po zrobieniu porządków w garażu i przeniesieniu do niego rzeczy ze strychu okazało się, że kupno większego domu nie jest konieczne! W uporządkowaniu i zorganizowaniu przestrzeni magazynowej w garażu pomógł nam system naścienny StoreWALLTM . Dzięki niemu na ścianach możemy umieścić wszystko, poza pojazdami mechanicznymi silnikowymi.smiley

StoreWALLTM  to genialny system paneli naściennych. Panele mocuje się do ściany na specjalnych metalowych listwach z zawieszkami: installSTRIPS. Mocowanie paneli do ścian jest niewidoczne z zewnątrz. Ewentualne miejsce połączenia paneli, a także ich brzegi maskuje się specjalnymi listwami. 

Półki, haki i wieszaki mają specjalne zaczepy, które pasują do podłużnych szczelin w panelach. Można je przekładać w dowolne miejsca na panelach bez użycia narzędzi i łatwo zmieniać miejsce wieszanych rzeczy bez wiercenia kolejnych dziur w ścianach. Dodatkowo panele chronią ścianę przed zabrudzeniem. Można je myć wilgotną ścierką lub wodą pod ciśnieniem, jeśli są bardzo zabrudzone.  

Haki i akcesoria 

StoreWALLTM w kolorze jasno szarym – pokryte tworzywem sztucznym tak, aby nie rysować wieszanych na nich rzeczy i co najważniejsze: zaopatrzone w zamek, tzw. CamLock, który zabezpiecza je przed wypadnięciem ze szczeliny.

10 miejsc, w których pokonamy bałagan dzięki systemowi StoreWALLTM

1. W garażu

Jako wiodąca w Polsce firma zajmująca się wyposażaniem wnętrz garażowych, zaczynamy oczywiście od garażu! 

Panele StoreWALLTM  wykonane z polichlorku winylu są wyjątkowo wytrzymałe i odporne na działanie nieprzyjaznych warunków, jakie panują zazwyczaj w garażu: kurz, wilgoć, zmiany temperatury nie są dla nich straszne. Wytrzymują duże obciążenia. Są idealne do przechowywania kół samochodowych, wyposażenia sportowego, narzędzi ogrodniczych i do majsterkowania oraz - co najważniejsze - rowerów.

Panele można zamontować od podłogi do sufitu lub w postaci pasa na pewnej wysokości ściany.

2. W szopie lub komórce lokatorskiej

W tych pomieszczeniach warunki często są równie nieprzyjazne jak w garażach. Możliwość przycinania paneli StoreWALLTM, wycinania w nich otworów oraz wybór listew wykończeniowych, sprawiają, że system można dopasować do kształtu ścian. Można na nich montować gniazda i włączniki elektryczne.

3. W pralni

Panele StoreWALLTM są odporne na wodę i wilgoć, czyli warunki, jakie zazwyczaj panują w pralni. Duży wybór półek, koszy i haków daje możliwość uporządkowania środków do prania i czyszczenia, sortowania brudnych i czystych ubrań, a także przechowywania akcesoriów niezbędnych w pralni.

4. W pokoju zabaw

Utrzymanie porządku w pokojach dziecięcych jest sporym wyzwaniem, ale system naścienny StoreWALLTM  daje możliwość przechowywania zabawek, piłek, gier i dziecięcych skarbów na ścianach. Dzięki temu dzieciaki zyskują więcej miejsca na podłodze dla swoich szalonych zabaw.

Haki, wieszaki, półki i kosze wyposażone są w zamki CamLockTM, które zabezpieczają je przed wysunięciem ze szczelin paneli. Zabawki mogą być bezpiecznie umieszczane i zdejmowane ze ściany.

5. Pod schodami

System StoreWALLTM może umożliwić składowanie rzeczy w przedziwnych, nawet trudno dostępnych miejscach, np. pod schodami. Można je przycinać i dopasowywać do różnych kształtów ścian. Dzięki nim mamy łatwiejszy dostęp do przechowywanych rzeczy.

6. W pomieszczeniach do wypoczynku i rekreacji

W wielu domach znajdują się pomieszczenia do wypoczynku i rekreacji. System naścienny świetnie nadaje się do przechowywania ciężarków i akcesoriów w domowej siłowni, akcesoriów do bilarda, płyt, książek etc.

7. W garderobie

Zarówno w garderobie przy sypialni, jak i tej przy wejściu głównym, system StoreWALLTM pomaga zorganizować przechowywanie butów, pasków, krawatów, okryć wierzchnich i nakryć głowy. Kilka ruchów wystarczy, żeby przeorganizować ułożenie rzeczy na ścianie. 

8.  W schowku na akcesoria do sprzątania

System StoreWALLTM świetnie nadaje się do zagospodarowania kącików lub szafek, w których przechowujemy odkurzacz, detergenty, szczotki, mopy, wiadra etc., czyli wszystko, co pomaga utrzymać nasz dom w czystości. Jest odporny na brud, kurz i wilgoć, więc nie straszne mu wilgotne ścierki i mopy oraz zakurzone szczotki. Perforowane półki świetnie nadają się do przechowywania wilgotnych akcesoriów, które będą wysychać, a nie gnić.

9. Na werandzie

Werandy, wiatrołapy i przedpokoje są miejscem, w którym najczęściej przechowujemy buty i wierzchnie nakrycia i parasole. Haki, ażurowe kosze oraz półki na buty StoreWALLTM  sprawią, że wejście do naszego domu będzie schludne i uporządkowane, a mokre parasole, buty i kurtki będą mogły wyschnąć po spacerze w deszczu.

10. W domku w ogrodzie

StoreWALLTM uporządkuje wszystkie narzędzia ogrodnicze, akcesoria i środki do pielęgnacji roślin. Uporządkowanie i ład na ścianie skłania do utrzymywania narzędzi w czystości i dobrej kondycji. Na specjalnie zaprojektowanych hakach powiesimy zarówno duże narzędzia jak łopaty, grabie i motyki jak i drobne: sekatory, siekiery, młotki etc. Węże do podlewania roślin już nigdy nie będą leżały splątane na podłodze...